171683J250E-F
171683J250E-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171683J250E-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote 171683J250E-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171683J250E-F 171683J250E-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 171.pdf Film Capacitors 0.068uF 250V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
171683J250E-F 171683J250E-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 171.pdf Film Capacitors 0.068uF 250V 5%