171684J400Q-F
171684J400Q-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.886" (22.50mm)
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 30 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171684J400Q-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.886" (22.50mm), Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 30 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote 171684J400Q-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171684J400Q-F 171684J400Q-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 171.pdf Film Capacitors 0.68uF 400V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
171684J400Q-F 171684J400Q-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 171.pdf Film Capacitors 0.68uF 400V 5%