17250VA-48P-EA-00
17250VA-48P-EA-00 NMB Technologies Corporation
17250VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172.7X50.8MM 48VDC
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 172.7mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3750 RPM
Air Flow: 282.0 CFM (7.90m³/min)
Width: 50.80mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 56.0dB
Static Pressure: 0.930 in H2O (231.7 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 26.4 W
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 17250VA-48P-EA-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 172.7X50.8MM 48VDC, Features: Auto Restart, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 172.7mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 3750 RPM, Air Flow: 282.0 CFM (7.90m³/min), Width: 50.80mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 56.0dB, Static Pressure: 0.930 in H2O (231.7 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 26.4 W.