17250VA-48R-ET-00 NMB Technologies Corporation
17250VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 172.7mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4600 RPM
Air Flow: 350.0 CFM (9.80m³/min)
Width: 50.80mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 62.0dB
Static Pressure: 1.253 in H2O (312.0 Pa)
Power (Watts): 43.2 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 17250VA-48R-ET-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Packaging: Box, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 172.7mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4600 RPM, Air Flow: 350.0 CFM (9.80m³/min), Width: 50.80mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 62.0dB, Static Pressure: 1.253 in H2O (312.0 Pa), Power (Watts): 43.2 W.