174HC2900K2CM6
174HC2900K2CM6 Cornell Dubilier Knowles
HC2.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.17UF 900VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 900V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Capacitance: 0.17 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 174HC2900K2CM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.17UF 900VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 900V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Capacitance: 0.17 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote 174HC2900K2CM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
174HC2900K2CM6 174HC2900K2CM6 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HC2.pdf Film Capacitors 0.17uF 900Vac 10% Conduction Cooled