Produkte > KNOWLES SYFER > 1808J2000183MXT
1808J2000183MXT
1808J2000183MXT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.018UF 200V X7R 1808
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 0.018 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1808J2000183MXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.018UF 200V X7R 1808, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 1808 (4520 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.079" (2.00mm), Capacitance: 0.018 µF.
Weitere Produktangebote 1808J2000183MXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1808J2000183MXT 1808J2000183MXT Hersteller : Knowles Dielectric Labs Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1808 200V 18.00 nF +/-20% X7R (2R1) Nickel Barrier 100% tin