Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1808N470J601NT
1808N470J601NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 47PF 600VDC C0G/NP0 1808
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 600V
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Capacitance: 47 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1808N470J601NT Knowles Novacap
Description: CAP CER 47PF 600VDC C0G/NP0 1808, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 600V, Package / Case: 1808 (4520 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.053" (1.35mm), Capacitance: 47 pF.