Produkte > KNOWLES SYFER > 1808Y2508P20DFT
1808Y2508P20DFT
1808Y2508P20DFT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance: ±0.5pF
Features: Soft Termination, High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 8.2 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1808Y2508P20DFT Knowles Syfer
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808, Tolerance: ±0.5pF, Features: Soft Termination, High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1808 (4520 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.079" (2.00mm), Capacitance: 8.2 pF.
Weitere Produktangebote 1808Y2508P20DFT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1808Y2508P20DFT 1808Y2508P20DFT Hersteller : Knowles Syfer IECQ_CECCDatasheet-1509637.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250 VDC 8.2 pF - 55 C+ 125 C 0.5 pF C0G (NP0)