Produkte > KNOWLES SYFER > 1808YA250102KSTSYX
1808YA250102KSTSYX
1808YA250102KSTSYX Knowles Syfer
GetDatasheetByPartNumber?partnumber=1808YA250102KSTSYX
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808
Tolerance: ±10%
Features: DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250VAC
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200, X1, Y2
Thickness (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1808YA250102KSTSYX Knowles Syfer
Description: CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808, Tolerance: ±10%, Features: DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250VAC, Package / Case: 1808 (4520 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Safety, Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, X1, Y2, Thickness (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1808YA250102KSTSYX Hersteller : Knowles Syfer Knowles_EnhancedSafetyDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1808 Safety 305Vac X1, 250Vac Y2 TUV/UL certified 1nF 10% X7R(2R1) to AEC-Q200
auf Bestellung 1355 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
1808YA250102KSTSYX 1808YA250102KSTSYX Hersteller : Knowles Syfer GetDatasheetByPartNumber?partnumber=1808YA250102KSTSYX Description: CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1808
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250VAC
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200, X1, Y2
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF