Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1812B104K500N
1812B104K500N
1812B104K500N Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAPACITOR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 0.1 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812B104K500N Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 0.1 µF.