Produkte > KNOWLES DIELECTRIC LABS > 1812B683K601YXHM
1812B683K601YXHM
1812B683K601YXHM Knowles Dielectric Labs
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Dielectric Labs
Description: 1210+ MLCC - HI VOLT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 600V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 0.068 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812B683K601YXHM Knowles Dielectric Labs
Description: 1210+ MLCC - HI VOLT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 600V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 0.068 µF.
Weitere Produktangebote 1812B683K601YXHM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1812B683K601YXHM Hersteller : Knowles Dielectric Labs Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .068UF 600V 10% 1812