Produkte > KNOWLES SYFER > 1812J0500183GCT
1812J0500183GCT
1812J0500183GCT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1812
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.018 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812J0500183GCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1812, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.018 µF.
Weitere Produktangebote 1812J0500183GCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1812J0500183GCT 1812J0500183GCT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1812 50V 18.00 nF +/-2% C0G/NP0 (1B) Nickel Barrier 100% tin