Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1812N273J250NT
1812N273J250NT
1812N273J250NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: 1210 TO 1825 MLCC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 0.027 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812N273J250NT Knowles Novacap
Description: 1210 TO 1825 MLCC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 0.027 µF.
Weitere Produktangebote 1812N273J250NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1812N273J250NT 1812N273J250NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_C0G_16V_10kVdc-1323704.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CAP 27000PF NPO 5%