Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1812N472J152NX100
1812N472J152NX100
1812N472J152NX100 Knowles Novacap
C0G_Commercial.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 4700PF 5% 1500V 1812
Tolerance: ±5%
Features: High Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 1500V (1.5kV)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 4700 pF
auf Bestellung 1740 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812N472J152NX100 Knowles Novacap
Description: CAP CER 4700PF 5% 1500V 1812, Tolerance: ±5%, Features: High Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 1500V (1.5kV), Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 4700 pF.