Produkte > KNOWLES SYFER > 1812Y0630473FCR
1812Y0630473FCR
1812Y0630473FCR Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.047UF 63V C0G/NP0 1812
Tolerance: ±1%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 63V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812Y0630473FCR Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.047UF 63V C0G/NP0 1812, Tolerance: ±1%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 63V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF.