Produkte > KNOWLES SYFER > 1812YA258P20DCTPY2
1812YA258P20DCTPY2
1812YA258P20DCTPY2 Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1812
Tolerance: ±0.5pF
Features: Soft Termination, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Safety, Boardflex Sensitive
Ratings: X1
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8.2 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1812YA258P20DCTPY2 Knowles Syfer
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1812, Tolerance: ±0.5pF, Features: Soft Termination, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Safety, Boardflex Sensitive, Ratings: X1, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 8.2 pF.