Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1825N103J501NT
1825N103J501NT
1825N103J501NT Knowles Novacap
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1825 (4564 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.080" (2.03mm)
Capacitance: 10000 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1825N103J501NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1825 (4564 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.080" (2.03mm), Capacitance: 10000 pF.