185184J63RCA-F
185184J63RCA-F Cornell Dubilier Knowles
168-185.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.18UF 5% 63VDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.18 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 185184J63RCA-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.18UF 5% 63VDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.18 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm).
Weitere Produktangebote 185184J63RCA-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
185184J63RCA-F 185184J63RCA-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 168-185.pdf Film Capacitors 0.18uF 63V