185PSB152K4R
185PSB152K4R Cornell Dubilier Knowles
PSB_RSB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 1.5KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 1.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 185PSB152K4R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 1.5KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 1.8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).