187AVG050MGBJ
187AVG050MGBJ Cornell Dubilier - CDE
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Organic Polymer Capacitors 180uF 50V 20% tol POLYMER
auf Bestellung 2987 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 187AVG050MGBJ Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 50V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 132.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 187AVG050MGBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
187AVG050MGBJ 187AVG050MGBJ Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVG.pdf Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 50V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 132.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz