187FSR360XPCG
187FSR360XPCG Cornell Dubilier Knowles
FSR%20series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: PHOTOFLASH/IC
Tolerance: -10%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 491mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 1.594" (40.50mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 360 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 187FSR360XPCG Cornell Dubilier Knowles
Description: PHOTOFLASH/IC, Tolerance: -10%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 491mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 1.594" (40.50mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 360 V.