188LBA200M2EH
188LBA200M2EH Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 138.16mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.38 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.4386 A @ 10 kHz
auf Bestellung 3886 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 188LBA200M2EH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 138.16mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.38 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.4386 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 188LBA200M2EH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
188LBA200M2EH 188LBA200M2EH Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 200V 20%