Produkte > SIEMENS > 18CUC82WD
18CUC82WD
18CUC82WD Siemens
be48f93044e60490d4ae227c77244fbcd51fd36d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER,COMBO SZ0,3-12AMPS,N4SS,
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 18A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Voltage - Supply: 208VAC
Voltage - Load: 600V
Number of Motors: 1
Motor Type: AC Motor
Control / Drive Type: Motor Starter
Part Status: Active
Wattage - Load: 3730 W