Produkte > SIEMENS > 18CUC92BG
18CUC92BG
18CUC92BG Siemens
1b4571128b00d2fc01371ff8759cb9b05cc3062e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: STARTER,COMBO SZ0,3-12AMPS,N1,24
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Output: 18A
Type: Module
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Voltage - Supply: 220 ~ 240VAC
Voltage - Load: 600V
Control / Drive Type: Motor Starter
Wattage - Load: 3730 W