Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18PTFESTRWHI25
18PTFESTRWHI25
18PTFESTRWHI25 Remington Industries
PTFE%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 25'
Packaging: Bulk
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Conductor Strand: 19/30
Operating Temperature: 200°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.069" (1.75mm)
Conductor Material: Copper, Silver Coated
Jacket Color: White
Part Status: Active
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18PTFESTRWHI25 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 25', Packaging: Bulk, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Conductor Strand: 19/30, Operating Temperature: 200°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.069" (1.75mm), Conductor Material: Copper, Silver Coated, Jacket Color: White, Part Status: Active.