Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18STRGREUL1426500
18STRGREUL1426500
18STRGREUL1426500 Remington Industries
GPTMUL1426HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 18AWG 60V GRN 500'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 60V
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 16/30
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.092" (2.34mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Green
Part Status: Active
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18STRGREUL1426500 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 18AWG 60V GRN 500', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 60V, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 16/30, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.092" (2.34mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Green, Part Status: Active.