Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18STRORAGXL25
18STRORAGXL25
18STRORAGXL25 Remington Industries
GXL_Hook_Up_Wire_DataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 25'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 60V
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 19/30.5
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.091" (2.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.019" (0.48mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Orange
Part Status: Active
auf Bestellung 40 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18STRORAGXL25 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 25', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 60V, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 19/30.5, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.091" (2.31mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.019" (0.48mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Orange, Part Status: Active.