Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18UL1007SLDBLU
18UL1007SLDBLU
18UL1007SLDBLU Remington Industries
UL1007HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP SOLID 18AWG BLU 100'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Bulk
Voltage: 300V
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: Solid
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.073" (1.85mm)
Ratings: UL Style 1007
Jacket (Insulation) Thickness: 0.016" (0.41mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Blue
Part Status: Active
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18UL1007SLDBLU Remington Industries
Description: HOOK-UP SOLID 18AWG BLU 100', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Bulk, Voltage: 300V, Length: 100.0' (30.5m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: Solid, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.073" (1.85mm), Ratings: UL Style 1007, Jacket (Insulation) Thickness: 0.016" (0.41mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Blue, Part Status: Active.