Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18UL1007TPCBLU250
18UL1007TPCBLU250
18UL1007TPCBLU250 Remington Industries
UL1007%20Topcoat%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: #18 UL1007 300V TOPCOAT BLU 250'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Bulk
Voltage: 300V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 16/30
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.079" (2.01mm)
Ratings: UL Style 1007
Jacket (Insulation) Thickness: 0.015" (0.38mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Blue
Part Status: Active
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18UL1007TPCBLU250 Remington Industries
Description: #18 UL1007 300V TOPCOAT BLU 250', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Bulk, Voltage: 300V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 16/30, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.079" (2.01mm), Ratings: UL Style 1007, Jacket (Insulation) Thickness: 0.015" (0.38mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Blue, Part Status: Active.