Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18UL1061STRWHI250
18UL1061STRWHI250
18UL1061STRWHI250 Remington Industries
UL1061%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: #18 UL1061 300V WIRE WHI 250'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Bulk
Voltage: 300V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 18 AWG
Conductor Strand: 16/30
Operating Temperature: 80°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.068" (1.73mm)
Ratings: UL Style 1061
Jacket (Insulation) Thickness: 0.010" (0.25mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: White
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18UL1061STRWHI250 Remington Industries
Description: #18 UL1061 300V WIRE WHI 250', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Bulk, Voltage: 300V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 18 AWG, Conductor Strand: 16/30, Operating Temperature: 80°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.068" (1.73mm), Ratings: UL Style 1061, Jacket (Insulation) Thickness: 0.010" (0.25mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: White.