Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 18UL1429STRBRO500
18UL1429STRBRO500
18UL1429STRBRO500 Remington Industries
UL1429%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: #18 UL1429 150V WIRE BRO 500'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Bulk
Voltage: 150V
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Conductor Strand: 19/30
Operating Temperature: 80°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.066" (1.68mm)
Ratings: UL Style 1429
Jacket (Insulation) Thickness: 0.010" (0.25mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Brown
auf Bestellung 20 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 18UL1429STRBRO500 Remington Industries
Description: #18 UL1429 150V WIRE BRO 500', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Bulk, Voltage: 150V, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated, Conductor Strand: 19/30, Operating Temperature: 80°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.066" (1.68mm), Ratings: UL Style 1429, Jacket (Insulation) Thickness: 0.010" (0.25mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Brown.