1N5392GH
1N5392GH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE STANDARD 100V 1.5A DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5392GH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE STANDARD 100V 1.5A DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 1N5392GH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5392GH 1N5392GH Hersteller : Taiwan Semiconductor Rectifiers 1.5A, 100V, Standard Recovery Rectifier