1N5399GP-E3/73
1N5399GP-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1n5391gp.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 1000V 1.5A DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1000 V
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5399GP-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 1000V 1.5A DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 8859 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
1N5399GP-E3/73 1N5399GP-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1n5391gp.pdf Description: DIODE STD 1000V 1.5A DO204AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 7
1N5399GP-E3/73 1N5399GP-E3/73 Hersteller : Vishay 1n5391gp.pdf Diode Switching 1KV 1.5A 2-Pin DO-15 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
1N5399GP-E3\73 1N5399GP-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 1.5A,1000V, SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN