Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > 1N5923B3P-AP
1N5923B3P-AP
1N5923B3P-AP Micro Commercial Co
1N5918B3P-1N5956B3P(DO-41).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: Interface
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 3.5 Ohms
Supplier Device Package: DO-41
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 6.5 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5923B3P-AP Micro Commercial Co
Description: Interface, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 3.5 Ohms, Supplier Device Package: DO-41, Power - Max: 3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 6.5 V.