1N5923BP-TP
1N5923BP-TP Micro Commercial Co
1N5918BP-1N5956BP(DO-41).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO-41
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 3.5 Ohms
Supplier Device Package: DO-41
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 6.5 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5923BP-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO-41, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 3.5 Ohms, Supplier Device Package: DO-41, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 6.5 V.
Weitere Produktangebote 1N5923BP-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1N5923BP-TP 1N5923BP-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) 1N5918BP_1N5956BP_DO_41_-3365692.pdf Zener Diodes 1.5W ZENER