1N5929B-TP
1N5929B-TP Micro Commercial Co
1N5913B-1N5942B(DO-41G).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 1.5W DO-41G
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V
Impedance (Max) (Zzt): 9 Ohms
Supplier Device Package: DO-41G
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 11.4 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1N5929B-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ZENER 1.5W DO-41G, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V, Impedance (Max) (Zzt): 9 Ohms, Supplier Device Package: DO-41G, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 11.4 V.