Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > 1SMB150A TR13 PBFREE
1SMB150A TR13 PBFREE
1SMB150A TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
1SMB5.0A_170A.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: SMB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1SMB150A TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: SMB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 1SMB150A TR13 PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1SMB150A TR13 PBFREE 1SMB150A TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor 1SMB5.0A_170A.PDF ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600 Watt Uni TVS 100A 150Vrwm 192.5V