1SMB160A BK
1SMB160A BK Central Semiconductor Corp
1SMB5.0A_170A.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: SMB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1SMB160A BK Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC SMB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: SMB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 1SMB160A BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1SMB160A BK 1SMB160A BK Hersteller : Central Semiconductor 1smb5.0a_170a-370316.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 600 Watt Uni TVS 100A 160Vrwm 205V