Produkte > MURATA > LQG15HN2N2S02D
LQG15HN2N2S02D
LQG15HN2N2S02D Murata
lqg15hn2n2s02.pdf
Hersteller: Murata
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0022uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 0.9A 0.09Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 281384 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16950
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HN2N2S02D Murata
Description: FIXED IND 2.2NH 900MA 0.09OHM SM, Tolerance: ±0.3nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 90mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 6GHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 nH, Current Rating (Amps): 900 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HN2N2S02D LQG15HN2N2S02D Hersteller : Murata lqg15hn2n2s02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0022uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 0.9A 0.09Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5208
LQG15HN2N2S02D LQG15HN2N2S02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0009.pdf Description: FIXED IND 2.2NH 900MA 0.09OHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 90mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 900 mA
LQG15HN2N2S02D LQG15HN2N2S02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0009-1699631.pdf RF Inductors - SMD 2.2 NH +-.3NH
Mindestbestellmenge: 18
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Air
Part Status: Active
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 900 mA
Mindestbestellmenge: 112
LQG15HN2N2S02D LQG15HN2N2S02D Hersteller : MURATA JELF243B-0009.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: air coil; SMD; 0402; 2.2nH; 900mA; R: 0.09Ω; LQG; 180mm
Type of inductor: air coil
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Inductance: 2.2nH
Operating current: 0.9A
Resistance: 90mΩ
Manufacturer series: LQG
Resonant frequency: 6GHz
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±0,3nH
Operating temperature: -55...125°C
Q factor: 8
Mindestbestellmenge: 417
2,2nH 300 mA (LQG15HN2N2S02D)
Produktcode: 143482
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Murata Drosseln > Induktivität 0402
Nennwert: 2,2 nH
Größe: 0402
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LQG15HN2N2S02D Hersteller : Murata LQG15HS_Murata.pdf Дросель SMD, L = 2,2 нГн, Розм = 1,00 x 0,5 x 0,55 мм, Точн., % = 0,3 нГн, Ic = 900 мА, Q = 8, Rdc, мОм = 90, SRF, МГц = 6 000, Конфіг. = 0402, Тексп, °C = -55...+125, Екранування = Ні, Тип осердя = Повітряне,... Група товару: Індуктивності Корпус: 0402 О