Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 204HC3102K2EM8
204HC3102K2EM8
204HC3102K2EM8 Cornell Dubilier - CDE
HC3.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.2uF 1kVac 10% Conduction Cooled
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 204HC3102K2EM8 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.2UF 10% 1KVAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm), Capacitance: 0.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 204HC3102K2EM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
204HC3102K2EM8 204HC3102K2EM8 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles HC3.pdf Description: CAP FILM 0.2UF 10% 1KVAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm)
Capacitance: 0.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)