204HC3B102K2SM6
204HC3B102K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
HC3B.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.2UF 10% 1KVAC CHASSIS
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Capacitance: 0.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 204HC3B102K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.2UF 10% 1KVAC CHASSIS, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Capacitance: 0.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 204HC3B102K2SM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
204HC3B102K2SM6 204HC3B102K2SM6 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor HC3B.pdf Film Capacitors 0.2uF 1000VAC 300KVA R 2SM6