205K100CS4
205K100CS4 Cornell Dubilier - CDE
CS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2uF 100V Capstick
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205K100CS4 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 2UF 10% 100VDC 6DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: 6-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.250" (6.35mm), Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms, Size / Dimension: 0.500" L x 0.449" W (12.70mm x 11.40mm).
Weitere Produktangebote 205K100CS4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
205K100CS4 205K100CS4 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CS.pdf Description: CAP FILM 2UF 10% 100VDC 6DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: 6-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.250" (6.35mm)
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Size / Dimension: 0.500" L x 0.449" W (12.70mm x 11.40mm)