205PMB102KSP0
205PMB102KSP0 Cornell Dubilier Knowles
PMB_RMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1KVDC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 575V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2 MOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205PMB102KSP0 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1KVDC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 575V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2 MOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm).
Weitere Produktangebote 205PMB102KSP0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
205PMB102KSP0 205PMB102KSP0 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PMB_RMB.pdf Film Capacitors 2uF 10% tol FILM