205PPA122K
205PPA122K Knowles / Illinois Capacitor
PPA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 2uF 1.2KV 10% FILM/IC
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 205PPA122K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 550V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms, Size / Dimension: 1.535" Dia x 2.165" L (39.00mm x 55.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
205PPA122K 205PPA122K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPA.pdf Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 550V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms
Size / Dimension: 1.535" Dia x 2.165" L (39.00mm x 55.00mm)
auf Bestellung 337 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
205PPA122K 205PPA122K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA-2944723.pdf Film Capacitors 2uF 1.2KV 10% FILM/IC