207MDCL152KFK32
207MDCL152KFK32 Cornell Dubilier Knowles
MDCL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 200UF 10% 1.5KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.260" (32.00mm)
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 7.087" (180.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.7 MOhms
Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 207MDCL152KFK32 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 200UF 10% 1.5KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.260" (32.00mm), Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 7.087" (180.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 200 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.7 MOhms, Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm).