Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 20PTFESTRRED25
20PTFESTRRED25
20PTFESTRRED25 Remington Industries
PTFE%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED 25'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 20 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Conductor Strand: 19/32
Operating Temperature: 200°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.058" (1.47mm)
Conductor Material: Copper, Silver Coated
Jacket Color: Red
Part Status: Active
auf Bestellung 99 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20PTFESTRRED25 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED 25', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 20 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Conductor Strand: 19/32, Operating Temperature: 200°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.058" (1.47mm), Conductor Material: Copper, Silver Coated, Jacket Color: Red, Part Status: Active.