Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 20PTFESTRWHI1000
20PTFESTRWHI1000
20PTFESTRWHI1000 Remington Industries
PTFE%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1000'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 600V
Length: 1000.0' (304.8m)
Wire Gauge: 20 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Conductor Strand: 19/32
Operating Temperature: 200°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.058" (1.47mm)
Conductor Material: Copper, Silver Coated
Jacket Color: White
auf Bestellung 48 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20PTFESTRWHI1000 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1000', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 600V, Length: 1000.0' (304.8m), Wire Gauge: 20 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Conductor Strand: 19/32, Operating Temperature: 200°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.058" (1.47mm), Conductor Material: Copper, Silver Coated, Jacket Color: White.