Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 20STRWHISXL500
20STRWHISXL500
20STRWHISXL500 Remington Industries
SXL%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 500'
Packaging: Box
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 60V
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 20 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 7/28
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.096" (2.44mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: White
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20STRWHISXL500 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 500', Packaging: Box, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 60V, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 20 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 7/28, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.096" (2.44mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: White.