Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 20STRYELTXL250
20STRYELTXL250
20STRYELTXL250 Remington Industries
TXL%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 250'
Packaging: Box
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 60V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 20 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 7/28
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.070" (1.78mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Yellow
Part Status: Active
auf Bestellung 47 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 20STRYELTXL250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 250', Packaging: Box, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 60V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 20 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 7/28, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.070" (1.78mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Yellow, Part Status: Active.