Produkte > SENSATA-AIRPAX > 219-3-1REC4-62-6-9-60
219-3-1REC4-62-6-9-60
219-3-1REC4-62-6-9-60 Sensata-Airpax
sensata-209%20series-hydraulic-magnetic-circuit-breaker-datasheet.pdf.pdf
Hersteller: Sensata-Airpax
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 60A 277VAC
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 60A
Mounting Type: DIN Rail
Actuator Type: Lever
Breaker Type: Magnetic (Hydraulic Delay)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 277 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 219-3-1REC4-62-6-9-60 Sensata-Airpax
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 60A 277VAC, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 60A, Mounting Type: DIN Rail, Actuator Type: Lever, Breaker Type: Magnetic (Hydraulic Delay), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 277 V, Number of Poles: 3.